Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń

 

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń online to rozwiązanie, które cieszy się dużym powodzeniem. Dzięki tej ofercie możesz otrzymać potrzebne pieniądze bez zbędnych formalności. Jakie produkty można nazwać kredytem gotówkowym bez zaświadczeń?

 

Spis treści:

Czym są kredyty gotówkowe bez zaświadczeń?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń to oferta, która kojarzy się wielu osobom wyłącznie z produktami bankowymi. Warto jednak zwrócić uwagę, że produkty pozabankowe, czyli te oferowane przez firmy pożyczkowe, również można nazwać kredytami. Spełniają one wszystkie kryteria wskazane w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Są udzielane konsumentom, nie przekraczają kwoty 255 550 zł, a firma pożyczkowa jest instytucją finansową. Warto również dodać, że umowa pożyczki została wymieniona w tej ustawie jako szczególna forma kredytu.

 

Dlatego też często kiedy szukamy kredytu gotówkowego bez zaświadczeń, możemy spotkać się z rankingami obejmującymi zarówno produkty bankowe, jak i pożyczki ratalne czy nawet chwilówki! Warto zwrócić uwagę, że produkty pozabankowe charakteryzują się przede wszystkim łagodniejszymi kryteriami wobec klientów niż banki. Dzięki temu nadal masz szansę na wsparcie finansowe, nawet gdy bank odrzucił Twój wniosek. 

 

Co oznacza kredyt bez zaświadczeń? Jeżeli dana firma oferuje takie rozwiązanie, zwalnia po prostu swoich klientów z obowiązku dostarczania zaświadczeń o dochodach z miejsca pracy. W zamian musisz jednak dostarczyć inny odpowiedni dokument.

 

Czy kredyty gotówkowe bez zaświadczeń online są możliwe?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń online są możliwe. Jeżeli zdecydujesz się na pozabankową ofertę, wszystkie formalności załatwisz bez problemu na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Formularze wniosku są na nich udostępniane całodobowo. Dzięki temu możesz w każdej chwili przejść na stronę internetową i dopełnić wszelkich formalności. Zwolnienie z obowiązku dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy sprawia, że możesz złożyć wniosek o pożyczkę od ręki. Nie musisz przygotowywać się na spotkanie w biurze stacjonarnym i dostosowywać swojego grafiku do godzin otwarcia instytucji finansowej. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

 

Jeżeli zdecydujesz się na złożenie wniosku o kredyty gotówkowe w banku, zazwyczaj otrzymasz możliwość wypełnienia krótkiego formularza kontaktowego. Następnie skontaktuje się z Tobą kredytodawca, który wskaże kolejne kroki wnioskowania. Nie każdy bank udostępnia na swojej stronie internetowej cały proces składania wniosku. Konieczność odwiedzenia banku może się pojawić już nawet w celu dokończenia składania wniosku lub po prostu w celu podpisania umowy kredytowej. Na tym etapie odbywa się również weryfikacja tożsamości klienta poprzez okazanie ważnego dowodu osobistego. 

 

Warto jednak podkreślić, że niektóre banki wprowadzają bardziej zaawansowane rozwiązania i na przykład umożliwiają złożenie wniosku poprzez wideorozmowę lub weryfikują tożsamość poprzez zdjęcia i ruchy głową – metoda biometrii i wideoweryfikacja.

 

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – jakie dokumenty?

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń to rozwiązanie, dzięki któremu możesz uniknąć konieczności udawania się do szefa i informowania go o zamiarze zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Nie oznacza to jednak, że nie musisz mieć żadnych dochodów ani potwierdzenia ich otrzymywania. Jakie dokumenty należy więc przedstawić? Po pierwsze podczas wypełniania wniosku o pożyczkę lub kredyt zostaniesz poproszony o podanie danych finansowych. Wśród nich znajdują się informacje na temat dochodów oraz szczegółowe dane pracodawcy. Ten fragment wniosku nazywa się zazwyczaj oświadczeniem o dochodach. W przypadku firm pożyczkowych informacje te zazwyczaj są potwierdzane podczas weryfikacji tożsamości z użyciem konta bankowego.

 

Instytucje finansowe dają również swoim klientom możliwość skorzystania z alternatywnych rozwiązań, które pozwolą potwierdzić dochody bez konieczności dostarczania zaświadczeń. Wśród nich pojawiają się:

  • wyciąg z konta bankowego, na które otrzymujesz wynagrodzenie,
  • PIT za ostatni rok,
  • druki ZUS RMUA lub paski płacowe,
  • zaświadczenie z ZUS o zgłoszeniu do ubezpieczeń i wysokości podstawy naliczania składek,
  • podpisane umowy cywilnoprawne.

 

Jak złożyć wniosek o kredyty gotówkowe bez zaświadczeń online?

Składanie wniosku o kredyty gotówkowe bez zaświadczeń online jest bardzo proste. Musisz wykonać po prostu kilka prostych kroków w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Spójrzmy, jak złożyć wniosek. 

 

Pierwszym krokiem jest przejście na stronę pożyczkodawcy. Znajdziesz na niej wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków należy określić kwotę i okres kredytowania. Upewnij się, że rata pożyczki jest dla Ciebie odpowiednia.

 

Drugi krok to przejście do wypełniania formularza wniosku. Musisz uzupełnić pola związane z danymi osobowymi, finansowymi, adresowymi i kontaktowymi. Sprawdź, czy są poprawne.

 

Trzeci krok to weryfikacja tożsamości. Pozabankowe firmy pożyczkowe wprowadzają możliwość weryfikacji za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub ekspresowej aplikacji.

 

Ostatni krok to po prostu czekanie decyzję kredytową z instytucji finansowej.