Pożyczki na dowód przez internet

 

Pożyczka na dowód przez internet jest dostępna w pozabankowych firmach pożyczkowych i niektórych bankach. Dzięki tej ofercie możesz otrzymać wsparcie finansowe bez zbędnych formalności. Jak złożyć wniosek? Co musisz wiedzieć?

 

Spis treści:

Czym charakteryzuje się pożyczka na dowód przez internet?

Pożyczka na dowód przez internet charakteryzuje się przede wszystkim formalnościami ograniczonymi do minimum. Jedynymi dokumentami, jakich potrzebujesz, są ważny dowód osobisty oraz poprawnie wypełniony wniosek. Formularz obejmuje rubryki, które należy uzupełnić: danymi osobowymi, finansowymi, adresowymi i kontaktowymi. Są to informacje, które każdy z nas ma po prostu w głowie. Dzięki temu możesz złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie. Nie musisz martwić się załatwianiem dodatkowych dokumentów czy szukaniem dodatkowych informacji. Złożenie wniosku o pożyczkę zajmie Ci maksymalnie kilkanaście minut. Nie musisz martwić się umawianiem na spotkania z konsultantami w banku. Dzięki temu masz szansę zaoszczędzić cenny czas.

Zalety pożyczki na dowód przez internet

Większość pożyczkodawców zwalnia również swoich klientów z obowiązku składania zaświadczeń z miejsca pracy. Nie musisz więc informować swojego pracodawcy o zaciąganym zobowiązaniu. Wnioski są dostępne na stronach pożyczkodawców przez całą dobę. Oznacza to, że wystarczy Ci urządzenie z dostępem do internetu, aby dopełnić wszelkich formalności. Pamiętaj jednak, że wnioski są rozpatrywane wyłącznie w godzinach pracy pożyczkodawcy. Czas oczekiwania na decyzję jest zazwyczaj nie dłuższy niż 24 godziny. Z kolei pieniądze trafią na Twoje konto nawet w dniu przyznania pożyczki! Maksymalny czas oczekiwania nie przekracza 48 godzin.

Pożyczka na dowód przez internet – jakie warunki należy spełniać?

Zwróć uwagę również na warunki, jakie należy spełniać, aby otrzymać wsparcie finansowe. Zazwyczaj są one niemal takie same w każdej firmie pożyczkowej z drobnymi wyjątkami. Po pierwsze każdy wnioskodawca powinien posiadać obywatelstwo Polski. Tylko nieliczne firmy pożyczkowe udostępniają swoje rozwiązania również obcokrajowcom. Oprócz tego musisz mieć ukończone co najmniej 18 lat. Niektórzy pożyczkodawcy podnoszą limit wieku nawet do 25 lat. Dlatego należy sprawdzać szczegółowe informacje na ten temat na stronie pożyczkodawcy. Dodatkowo musisz posiadać miejsce zamieszkania na terytorium Polski.

Jeżeli spełniasz te warunki, pozostają jeszcze kryteria związane ze scoringiem oraz kwestie formalne. Na zdolność kredytową wpływają między innymi: historia kredytowa i dochód. Osoby, które mają negatywne wpisy w bazach, nie otrzymają wsparcia finansowego lub ich szansę na pozytywną decyzję kredytową są niskie. Dodatkowo musisz wykazać odpowiedni dochód, który pozwoli Ci na spłatę zobowiązania w terminie. Liczy się także źródło dochodu. Pożyczkodawcy akceptują zazwyczaj nie tylko umowę o pracę, ale również umowy cywilnoprawne, własną działalność gospodarczą i inne opodatkowane dochody.

Pamiętaj również, że do złożenia wniosku niezbędne są: adres e–mail, numer telefonu komórkowego oraz konta bankowego.

Jak znaleźć pożyczkę na dowód przez internet?

Aby znaleźć pożyczki na dowód przez internet, warto korzystać z rankingów tworzonych przez specjalistów. Jednym z nich jest powyższe zestawienie. Znajdziesz w nim najlepsze oferty wymagające niewielkich formalności. Tworząc ten ranking, braliśmy pod uwagę kilka podstawowych czynników. Wśród nich pojawiają się: maksymalny okres kredytowania i kwota pożyczki, czas oczekiwania na decyzję kredytową, jakość obsługi klienta oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii do procesu wnioskowania. Dzięki temu zestawieniu możesz otrzymać najlepsze pożyczki na dowód przez internet bez zbędnych formalności.

Przed złożeniem wniosku weź pod uwagę również swój budżet domowy. Przeanalizuj, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć każdego miesiąca na spłatę zobowiązania. Następnie dopasuj do niej wysokość raty. Kwotę pożyczki musisz dopasować po prostu do swoich potrzeb.

Pożyczka na dowód przez internet – jak złożyć wniosek?

Jak zostało wspomniane, proces wnioskowania o pożyczki przez internet na dowód nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Cała procedura jest uproszczona i nie musisz nawet wychodzić z domu, aby dopełnić wszelkich formalności. Jak wygląda proces wnioskowania? Oto najważniejsze kroki:

Po pierwsze przejdź na stronę pożyczkodawcy. Znajdziesz na niej najważniejsze informacje na temat oferty, a także wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków musisz wybrać kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymasz potencjalne koszty. Upewnij się, że są dla Ciebie odpowiednie.

Po drugie należy przejść dalej i wypełnić formularz wniosku. Uzupełnij go wszystkimi informacjami, o jakie prosi pożyczkodawca. Wśród nich znajdują się zazwyczaj: dane kontaktowe, adresowe, kontaktowe i finansowe.

Po trzecie zweryfikuj swoją tożsamość. Najszybszymi rozwiązaniami są ekspresowa weryfikacja za pomocą przelewu natychmiastowego i aplikacji typu Instantor lub kontomatik.

Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję kredytową. W tym czasie pożyczkodawca zweryfikuje informacje podane we wniosku.