Firmy pożyczkowe posiadają w swojej ofercie nie tylko produkty dla klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców. Takie rozwiązanie charakteryzuje się przede wszystkim krótkim czasem oczekiwania i ograniczeniem formalności do minimum. Jak działają pożyczki dla firm? Jak złożyć wniosek?
Spis treści:
- Czym są pożyczki dla firm?
- Pozabankowa pożyczka dla firm – warunki udzielenia
- Jakie dokumenty będą potrzebne w przypadku pożyczki dla firm?
- Na co można przeznaczyć pożyczki dla firm?
- Jak złożyć wniosek o pożyczki dla firm online?
Czym są pożyczki dla firm?
Pożyczki dla firm to jedna z propozycji, którą znajdziemy na pozabankowym rynku finansowym. Ta oferta została stworzona z myślą o klientach biznesowych. Może pojawić się pytanie: dlaczego warto wybrać pozabankowe pożyczki ratalne dla firm, a nie ofertę tradycyjnych banków? Odpowiedź jest prosta. Firmy pożyczkowe udostępniają swoje produkty na stronach internetowych. Dzięki temu potencjalny klient ma szansę złożyć wniosek w dowolnym miejscu i czasie. Nie musi martwić się dostosowaniem swojego grafiku do godzin otwarcia instytucji. Dopełnisz wszelkich formalności dokładnie wtedy, kiedy masz na to czas.
Pożyczki dla firm różnią się od oferty dla klientów indywidualnych. Pożyczkodawcy gwarantują dostęp do wyższych kwot, które są udzielane na krótki okres kredytowania. Jest to połączenie oferty pożyczek ratalnych i chwilówek. Przykładem może być możliwość zaciągnięcia nawet 20 000 zł na 1 miesiąc. Jednocześnie należy podkreślić, że bez problemu znajdziemy również pożyczki ratalne dla firm. Okres kredytowania wynosi w tym przypadku nawet 36 miesięcy!
Pamiętaj! Firma pożyczkowa może zaoferować nieco inne rozwiązanie niż to wybrane przez nas. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz wyniku zdolności kredytowej.
Pozabankowa pożyczka dla firm – warunki udzielenia
Zwróćmy uwagę na warunki, jakie należy spełniać podczas wnioskowania o pozabankowe pożyczki dla firm. Może się wydawać, że kondycja finansowa przedstawiciela firmy nie ma nic do rzeczy. Jest to jednak mylne założenie. Okazuje się, że wnioskodawca również musi spełniać określone warunki. Po pierwsze niezbędne jest przekroczenie określonego progu wieku. Nie zawsze osiągnięcie pełnoletności będzie wystarczające. Niektórzy pożyczkodawcy podnoszą minimalny wiek nawet do 25 lat! Po drugie wnioskodawca nie może mieć wpisów w bazach dłużników. Dotyczy to rejestrów takich jak: InfoMonitor, ERIF czy KRD. Po trzecie klient musi mieć adres zameldowania na terytorium Polski. Dodatkowo pożyczkodawcy wymagają również aktywnego numeru telefonu komórkowego.
Oprócz tego należy zwrócić uwagę na warunki stawiane samym przedsiębiorstwom. Firma, która ma otrzymać pieniądze w ramach pożyczki, musi być zarejestrowana w Polsce. Należy podkreślić, że działalność gospodarcza musi mieć status aktywny! Jeżeli przedsiębiorca zdecydował się na jej zawieszenie, nie otrzyma pozytywnej decyzji kredytowej. Warto również zaznaczyć, że pożyczkodawcy wymagają również uzupełnienia pól dotyczących adresu e-mail oraz numeru konta bankowego!
Jakie dokumenty będą potrzebne w przypadku pożyczki dla firm?
Pożyczkodawcy zwalniają swoich klientów z obowiązku dostarczania zaświadczeń oraz dokumentów potwierdzających kondycję finansową firmy. Należy jednak pamiętać, że jako wnioskodawca zostaniesz poproszony o podanie danych z ważnego dowodu osobistego! Wyjątkiem są pożyczki udzielane pod zastaw. Jeżeli przedsiębiorca składa wniosek o pożyczki dla firm pod zastaw działki, nieruchomości lub samochodu, musi być przygotowany na konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów. Wśród nich mogą pojawić się pisma potwierdzające prawo własności wnioskodawcy do zastawionego przedmiotu.
Na co można przeznaczyć pożyczki dla firm?
Firmy pożyczkowe udzielają zazwyczaj wsparcia finansowego na dowolny cel. Dzięki temu pożyczkobiorca nie musi się tłumaczyć, na co przeznaczył otrzymane pieniądze. Jeżeli chodzi o pożyczki dla firm, sytuacja jest nieco inna. Kiedy pożyczkobiorca otrzyma potrzebne pieniądze, musi je przeznaczyć na cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przedsiębiorca nie może kupić z tych środków prywatnego samochodu czy sprzętu elektronicznego. Pożyczki dla firm pomogą natomiast w opłaceniu między innymi: bieżących wydatków firmy, czynszu i kosztów transportu, sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy, remontu czy też budowy lokalu firmowego, wynagrodzenia dla pracowników.
Każdy z wyżej wymienionych kosztów spełnia definicję celu związanego z prowadzoną działalnością. Pamiętajmy jednak, że nie jest to zamknięta lista, a jedynie przykładowe wydatki.
Jak złożyć wniosek o pożyczki dla firm online?
Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom możliwość składania wniosków o pożyczki dla firm przez internet. Dzięki temu przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo cennego czasu. Dodatkowo ograniczenie formalności do minimum umożliwia również uniknięcie chodzenia po urzędach i kompletowania niezbędnej dokumentacji. Jak złożyć wniosek o pożyczki dla firm online?
1. Po pierwsze należy przejść na stronę wybranego pożyczkodawcy. Na stronie głównej znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków możesz wyznaczyć kwotę i okres kredytowania. Następnie upewnij się, że warunki spłaty są dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli tak, przejdź dalej.
2. Drugi etap polega na wypełnieniu formularza dostępnego na stronie internetowej. W tym przypadku niezbędne będą dane osobowe i kontaktowe wnioskodawcy, numer NIP prowadzonego przedsiębiorstwa, a także dane z dowodu osobistego. Oprócz tego pożyczkodawca poprosi o wskazanie adresu zameldowania wnioskodawcy i siedziby firmy.
3. Ostatni etap to weryfikacja podanych we wniosku danych, a tym samym wysłanie wniosku. Teraz przychodzi czas na pożyczkodawcę, który musi przeanalizować wniosek i wydać decyzję kredytową. Jeżeli będzie pozytywna, czas oczekiwania na przelew wyniesie nie więcej niż 48 godzin od momentu zaakceptowania wniosku.